Tu si kdosi takto vytvořil 26. dubna z lesa nad baseballovým hřištěm, u rybníčků. „Dosud neznámé osoby si zde založily oheň a nechali v místě odpadky,“ uvedl Radovan Plšek, zástupce velitele Městské policie Domažlice.

Lesní zákon č. 289/2015 Sb. navíc hovoří jasně. Stanovuje podmínky pro zachování lesa, péči o něj a mimo jiné i o jeho obnovu.

„V jednom ustanovení této právní normy je i mimo jiné, že je v lesích zakázáno kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně a tábořit mimo vyhrazená místa, odhazovat hořící nebo doutnající předměty nebo znečišťovat les odpady a odpadky. Rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně je zakázáno také do vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa,“ pokračoval Plšek s tím, že tyto zákazy zmiňuje záměrně, protože se nejen městská policie ale i Domažlické městské lesy čím dál tím častěji setkávají s podobnými případy vandalství.

„Děje se tak zejména v okolí Domažlic a Havlovic,“ podotkl Plšek.

Zbytky z táboření v místech, které k tomu nejsou určené, už dávno odklidili buďto zaměstnanci Domažlických městských lesů či Domažlických technických služeb.

„Umístili jsme na problematických místech upozornění pro návštěvníky lesa, jaké činnosti jsou zakázané a v rámci služby na tyto místa dohlížíme,“ pokračoval zástupce velitele.

Mezi problematické oblasti patří například odpočívadlo u cyklostezky na Havlovice za druhou vodárnou, zmíněné místo nad baseballovým hřištěm či lokalita U jezera.

Podobně hrubým způsobem se zachovali vandalové a 'táborníci' i u altánu v zámeckém parku v Horšovském Týně.