Obec, která je vlastníkem objektu, bude koncem měsíce jednat  s firmou Rehamedica, která se podílela na rozběhu nemocnice v Plané na Tachovsku.

„Zatím není ještě vůbec nic jisté. Koncem srpna nás teprve čekají společná jednání, abychom si vyjasnili, co jeden od druhého požaduje. Se záměrem této firmy bychom byli svolní, záleží však na tom, co po nás jako po vlastníkovi bude požadovat a jestli budeme požadavky schopni uskutečnit," řekl starosta Kouta na Šumavě Václav Duffek s tím, že podmínky dohody musí být výhodné pro obě strany.

Zastupitelé se snaží objekt co nejlépe využít a nebrání se ani případnému prodeji.
„To samozřejmě také bude předmětem jednání. Zatím opravdu nevíme, s jakými návrhy firma přijde," pokračuje Duffek.

Údržba zámku stojí obec poměrně velké peníze. „Musíme se o zámek starat. V zimě ho vytápíme a provádíme i nezbytné drobné opravy.Měsíčně stojí obec údržba zámku asi dvě stě tisíc korun," pokračuje koutský starosta.

Část prostor  zámku budou od 1. září využívat koutští školáci, neboť budova koutské školy je v rekonstrukci.
„To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme s pronájmem nebo případným prodejem zámku nepospíchali. Školu jsme zatím přestěhovali do zámku. Kdybychom tyto prostory neměli, museli bychom děti rozdělit a umístit do okolních škol, což jsme nechtěli. Do konce roku by škola měla být opravena a děti se budou moci přestěhovat zpět. Pak už by  byl zámek zcela k dispozici," dodal Duffek.

„Určitě by měl objekt zase někdo obývat. Centrum pro staré lidi beru jako dobrý nápad. Je tam i areál, který je už k těmto účelům celkem přizpůsoben," řekl jeden z místních občanů.