Dříve se do prostor restaurace Sauna, která se nachází v sousedství bytových domů, chodilo na kávu, pizzu a pivo, v současnosti nabízí objekt vše potřebné od rohlíků a chleba přes uzeniny, mražené potraviny a zeleninu až po drogistické zboží.

Někoho možná zarazí v chodbičce před vstupem do prodejní místnosti tradiční vietnamský oltářík, který prozrazuje původ prodejce. Tím je Tung Bui Thang slyšící na české jméno Tomáš. S manželkou a dvouletým synem Davídkem žije v nedaleké bytovce.

V prodejně nás na první pohled upoutaly plné regály s pečlivě srovnaným zbožím, překvapila i na první pohled čerstvá, čistá zelenina. „Je to dobré, že je tu nová prodejna, protože v sobotu nebo v neděli, když něco potřebujeme, stačí ujít pár kroků," uvedla Deníku nakupující žena a dodala: „Teď jdeme ze školky, takže to máme při cestě. Výběr tu mají pěkný, ale nakupuji i v ostatních zdejších prodejnách. Tady je výhoda, že je každý den čerstvé pečivo, i o víkendu. Určitě je to lepší než hospůdka, co tu kdysi byla."

Nakupování takzvaně po ruce kvituje i další zákazník.„Na to, jaké jsou tu prostory, je tu opravdu hodně zboží. Bydlím v bývalých kasárnách a mám to sem kousek. Výhoda je, že je otevřeno denně a nemusím se ani oblékat, jako když jdu na nákup jinam. Proto se nedivte, že jsem vyrazil jen tak po domácku a v pantoflích. Dřív jsme mohli v Klenčí nakupovat jen v sobotu do 12 hodin a pak se muselo jet do Domažlic," říká.

To, že je z hospody prodejna, mu prý nevadí. „Já tři roky nepiju, nechodím do hospody, takže je mi to úplně jedno," reaguje na otázku.

Zajímavé odpovědi jsme se dočkali i od souseda provozovatele krámku pana Tomáše.

„Je to fajn, otevřeno je tu přes týden od 6 ráno do 8 večer, o víkendech od 7 do 19 hodin. V bytovce jsme dobrá parta a pravidelně u domu grilujeme. Až nám dojdou vuřty, nebude problém koupit další," pochvaluje si.

Kromě uvedeného oceňují nakupující z bytovek i to, že nemusejí nikam zajíždět pro propan-butanové lahve. I ty jsou součástí sortimentu této prodejny.

„Chtěl bych, aby tu nakupující byli spokojení. Uvažuji o české prodavačce, ale zatím se mi ji nepodařilo sehnat," prozrazuje na závěr usměvavý Vietnamec pan Tomáš.