Doslova vychutnávat si od včerejška mohou řidiči devět a půl kilometrů dlouhý úsek silnice od Klenčí  k hraničnímu přechodu Lísková – Höll. Právě tento úsek zrekonstruované silnice byl včera slavnostně otevřen.

Součástí rekonstrukce,  která si vyžádala 49 milionů korun, byla i úprava parkovacích ploch a dopravních připojení v prostoru hraničního přechodu Lísková – Höll.

„Lísková je třetím nejvyužívanějším hraničním přechodem v Plzeňském kraji. Proto byla i přes nedostatek peněz tato silnice zrekonstruována," řekl 1. náměstek hejtmana plzeňského kraje Jaroslav Bauer.

Nemaničtí provedli současně s rekonstrukcí silnice i opravu kanalizace a chodníků v hodnotě jednoho milionu korun.
„Mám radost, že se to povedlo a že zde vznikla důstojná  brána do České republiky. Povedlo se nám odklonit chodce, a cyklisty, vznikla zde nová parkovací místa, což je právě tady důležité kvůli velkému provozu," řekl starosta Nemanic  Ivan Bartošek.

Na novou silnice, která by navázala na dnes již opravený úsek k hranicím se už těší i v Klenčí. „Byla to asi poslední nezrekonstruovaná silnice od nás na západ, a tak z toho máme samozřejmě radost. Musím přiznat, že Nemanickým trochu závidím, protože už to mají za sebou a nás to teprve čeká," řekl  starosta Klenčí Karel Smutný a dodal, že v Klenčí by se mělo s rekonstrukcí dvoukilometrového průtahu obcí začít na jaře příštího roku.

„Zdrželo nás  dořešení majetkoprávních záležitostí. Nyní však už máme stavební povolení a všechno by tak mohlo klapnout. Zatímco oprava silnice přijde na 50 milionů, které zaplatí kraj, nás čeká stavba chodníků, což je otázka  asi patnácti milionů korun. Pod silnicí bude třeba provést i rekonstrukci vpustí a šachty dešťové kanalizace, které už dosloužily," vysvětluje Smutný s tím, že když už bude obec rozkopaná, líbilo by se jim opravit i náměstí. Na to by však bylo potřeba dalších deseti milionů korun.