Lezení na horolezecké stěně bylo zpestřením volného času soutěžících 4. ročníku soutěže kuchařského umění „Zámecký rendlík“, pořádaném v odborném učilišti při Výchovném ústavu v Hostouni, kde se utkalo osm družstev.

Lezení na boulderové stěně v bývalé vodárně na cyklostezce mezi Domažlicemi a Havlovicemi si užívala i Kateřina Petříková, která na soutěži doprovázela družstvo z Plané u Mariánských Lázní. Lezla poprvé a nebála se vyzkoušet stěnu. Lezení se jí podle jejích slov moc líbí a zhodnotila ho jako velice náročné, i když má stěna jen 2,70 metrů.

Petr Dušek z Mariánských Lázní také poprvé vyzkoušel, jaké to je držet se chytů.

„Prostředí je velice příjemné. Jsem rád, že jsem si mohl lezení vyzkoušet a nyní vím, co to všechno obnáší,“ tvrdí Dušek.

Zúčastnění poznamenali, že po náročné kuchařské soutěži jsou unaveni a příště budou v lezení mnohem aktivnější.

Martin Kabourek, zkušený horolezec a místopředseda Horolezeckého oddílu Domažlice všechny seznámil se základy lezení a souhlasil s uspořádáním závodů pro Výchovný ústav Hostouň. Připraví náročnější cesty, kde závodníci nebudou využívat všechny chyty ve stěně, ale jen předem určené.

„Na závody se velice těším, protože hostouňští chlapci lezou s nadšením a jsou šťastní, když se jim povede přelézt strop,“ řekl Kabourek.