Pečení na zakázku má své příznivce. První objednávky do pekárny přicházejí již v říjnu a s příchodem Vánoc jich stále přibývá. „Objednávky jsem přijímala ještě v pondělí 17. prosince, ale pak už ne, nedalo by se to zvládnout,“ řekla Marie Vondrovicová.

Při pečení se drží vyzkoušených a osvědčených receptů. Například u pracen nebo vanilkových rohlíčků, které jsou nestárnoucím evergreenem mezi cukrovím. „Jsou to staré rodinné recepty. Kromě toho recepty sbírám, něco mám i z internetu a zkouším také nové věci. Obvykle se ale stejně vracíme k původním a osvědčeným receptům,“ říká Marie s úsměvem, který ji provází i při velkému shonu.

„Vánoce jsou pracné. Z jednoho kila vznikne zhruba 80 kusů cukroví a jeden kousek vezmete do ruky mnohokrát, než dostane konečnou podobu,“ vysvětluje. Vše se dělá ručně – válení těsta, zdobení, které je vyvedeno do nejmenších detailů. A co se tak nejčastěji peče?

„Máme tři sady – čajovou, máslovou a speciál. Každá z nich obsahuje různé složení a druhy, například v máslové sadě se sejde kolem 18 různých druhů. Co se týká cukroví, nejoblíbenější jsou linecké, vanilkové rohlíčky, pracny, kokosky a hlavně vosí hnízda. Letos jich jsou tisíce,“ vypočítává Marie Vondrovicová.

Napéct si nechává kdekdo, třeba ti, kteří na pečení nemají vůbec čas. Jarmila Jirků z Kdyňska to střídá: „Jeden rok si to objednám, další napeču sama.“ Jinak to má třeba Bára Oplatková z Hamrů: „Když nestíhám a moc bych o cukroví stála, pomůže maminka a babička.“

Zkrátka nepřijdou ani vánočky – i ty se objednávají po desítkách, ať už tukové či máslové, malé nebo velké.

Zatímco v jiných městech boduje i bezlepkové cukroví, v Bořicích se do něj nepouštějí, „To přenechávám odborníkům. Vše se totiž musí na přípravu bezlepkového těsta pečlivě vyčistit. Je to zdlouhavé a velmi to zdrží,“ dodala Vondrovicová, která se v předvánočním čase skutečně nezastaví, jelikož vedle cukroví zajišťuje třeba i běžné objednávky na zákusky.