„Jedná se o amatérský závod horských kol pro širokou veřejnost v okolí Babylonu. Letos se jede v sobotu 23. srpna už X. ročník nočního cyklozávodu a jeho účastníci musejí zdolat přibližně dvacetikilometrovou trasu. Ta má start v 21 hodin v Autokempu Babylon a cíl je na témže místě," upozorňuje Petr Šrail, předseda OS Babylon.

Jak si mají noční klání představit ti, kteří se ho ještě nezúčastnili, ale rádi by si je vyzkoušeli?

„Trasa je převážně po lesních cestách a stezkách. Ty, kteří ještě váhají, zda se závodu zúčastní, bych rád upozornil, že se nemusejí bát, že ve tmě v lesích zabloudí. Trasa bude opět vytyčena reflexním označením. Pro závodníky bude opět v cíli připraveno občerstvení zdarma," podotkl Šrail s tím, že na stránkách www.osbabylon.cz najdou zájemci o účast přihlášku, již by měli vyplněnou odevzdat při prezentaci, která se uskuteční v době od 19 do 20.30 hodin.

„Doporučujeme jet na horských, popřípadě i trekingových kolech, která by měla být řádně nahuštěná. Povinná je po celou dobu závodu cyklistická přilba a funkční přední i zadní osvětlení kola. Závod jsme pojali jako rozverné rozloučení s létem, proto tento ´noční orienťák´ berte s humorem a nikam nespěchejte, vyhraje každý, kdo dojede!" říká na závěr Šrail.

Trasa nočního cyklistického závodu.