Celé roky zastaralé zprávy, neúplné informace či prázdné záložky nejsou ničím výjimečným u webových stránek některých menších obcí na Domažlicku, přestože povinnost zveřejňovat zprávy na úřední desce jim ukládá zákon.

Stránky obce jsou cenným zdrojem informací nejen pro náhodné návštěvníky, ale především pro samotné občany. Na mnoha internetových serverech obcí na Domažlicku se pravidelně objevují úřední dokumenty, informace slovem i obrazem o životě v obci, kulturních akcích a praktické informace jako jsou například zápisy do škol či otevírací doby různých institucí.

Weby některých zejména menších obcí však zejí prázdnotou. Například na stránkách obce Spáňov návštěvník najde pouze několik telefonních čísel, základních informací o obci, historii a fotogalerii o třech fotografiích. Poslední aktualitou webových stránek Spáňova je informace o jejich založení z listopadu roku 2005. Informace o kulturních akcích, vyhláškách, rozpočtech obce či usneseních místního zastupitelstva zcela chybí.

„O web obce se stará místostarosta Josef Ouřada, ale očividně na to nemá čas. Ani jeden nejsme uvolněni,“ uvedl spáňovský starosta Josef Kupilík s tím, že povinné informace by se na internetu nacházet měly a spáňovský web bude proto muset prodělat změnu.

Nejinak je na tom i obec Drahotín, z jejích stránek by návštěvník mohl nabýt dojmu, že se v obci za poslední tři roky nic nestalo.

„Stránky nám spravoval Jan Michal, ale od té doby, co odešel ze zastupitelstva, už není nikdo, kdo by je udržoval,“ uvedl místostarosta Ladislav Jacák.

O webové stránky měst či větších obcí se často stará externí pracovník. Možnost najmout si takzvaného webmastera, který by stránky udržoval při životě, je však pro většinu malých obcí příliš nákladná.

„Jsme malá obec a peníze potřebujeme jinde, dovolit si zaměstnat webmastera by byl moc velký luxus,“ tvrdí Kupilík.

„Už jsme o tom uvažovali, ale záleží na financích, které nemáme,“ říká Jacák. Dodává, že zprovoznění stránek by viděl jako záležitost až dvou let.

"Stránky určitě lidem poslouží. Až je budeme mít, určitě toho bude ze života naší obce dost ke zveřejnění,“ zakončil místostarosta.