Již více než dva roky páchají hluk a nepořádek návštěvníci dvou nočních podniků v této lokalitě. „V posledních měsících se k nocím z pátku na sobotu a ze soboty na neděli přidaly i středeční noci," popisuje jeden z obyvatelů.

„Od střepů hrozí poranění chodců a poškození vozidel. Vzniklou škodu obyvatel těchto ulic je již třeba počítat v desítkách tisíc korun," uvádí mj.nespokojení obyvatelé ve svém dopise, kterým se opětovně obracejí na vedení města.

„Stejný dopis, jsme odeslali na městský úřad již 15. června a nedostali jsme žádnou odpověď, proto nyní oslovíme nově zvolené vedení města a budeme požadovat zásadní řešení.." uvádí jeden z občanů.

„Je běžné, že hluk slyšíme do čtyř hodin do rána i déle. O víkendu bychom si chtěli doma odpočinout, ale to opravdu nejde. K tomu pak připočtěte další zážitky, když v neděli ráno otevřete domovní dveře a na prahu uvidíte zvratky," shrnuje svoje dlouhotrvající strasti další z obyvatelek zmíněných ulic.
Obyvatelé ulic, ve kterých dochází ke zmíněným výtržnostem navrhli městu již dříve ve své petici tři opatření, která by mohla napomoci řešení problémů s dodržováním nočního klidu, které začaly v této oblasti eskalovat v létě roku 2012 a od té doby pokračují.

Prvním z nich bylo zavedení kamery městského kamerového systému, druhý je tvrdší a nekompromisní postup městské policie, aby výtržníci mohli být postihnuti v přestupkovém řízení, a třetí je pravidelná kontrola dodržování právních předpisů včetně vyhlášek města v barech v těchto ulicích.

„Je pravdou, že po změně ve vedení městské policie došlo ke zlepšení její práce, ovšem je též evidentní, že bez potřebné legislativy nelze očekávat, že by se situace nějakým zásadním způsobem změnila. Některá města podobné problémy vyřešila přijetím vyhlášky na omezení časového provozu provozoven. Bez této vyhlášky bude městská policie i při své nejlepší vůli dále bezzubá a klid v centru města rozhodně nepřijde." připomínají obyvatelé centra .

„Neexistuje jednoduché řešení. Jsem zastáncem kombinace několika opatření. Jednak rozumné regulace provozoven, dále spolupráce městské a státní policie a také dohledu hygienické stanice, která měří hladinu hluku," reagoval dosavadní místostarosta Domažlic a zároveň ředitel Městské policie Zdeněk Novák (SPMD).

Důsledné vynucení nočního klidu v ulicích měla ve svém volební programu KDU-ČSL, která vyjednává s vítězným SPMD o vytvoření radniční koalice. Zvýšení bezpečnosti a pořádku ve městě občanům slibovala ve svých předvolebních materiálech i ČSSD a komunisté zmínili podporu účinnější spolupráci městské a státní policie. Podporu městské policii ve vztahu k aktuálním problémům ve městě vyjádřilo ve svém volebním programu i hnutí ANO.