„Již několik let, vždy na jaře a na podzim, se setkává skvěle sehraný tým děvčat, který tuto akci připravuje. Vše, co je v bazaru k mání, pochází ze sbírek konaných ve spřátelených sborech německé evangelické luterské církve," řekla Michaela Grimm, která se charitě věnuje už osmadvacet let.

Věci, které už lidé nepotřebují, se sbírají a slouží dál, místo, aby skončily někde na skládce. Bazarem prošlo jen během víkendu na čtyři stovky lidí, kteří koupí oblečení, hraček, zařízení do domácnosti a dalších věcí přispějí potřebným. Výtěžek z bazaru je totiž rozdělen mezi sbor ČCE Domažlice, Diakonii Radost v Merklíně, Speciální a praktickou školu v Plzni a OS Ramos, což je iniciativa mladých lidí, kteří se starají o vozíčkáře.

Právě ti také dorazili do Luženiček a ve stánku před kulturním domem prodávali ve stánku svařák. Přijeli dodávkou, na niž jim bylo přispěno právě z dobročinného bazaru.

„Letos budeme přispívat na koupi dodávky pro Diakonii v Merklíně," pokračuje Grimm.

To, co se na bazaru v Luženičkách neprodá, putuje do dalších sborů, kde se věci nabízí dál k prodeji. Látky si odváží diakonie, kde se z nich například utkají koberce.

„Vám všem, kteří jste se jakýmkoliv přispěním na této akci podíleli, patří velký dík," dodala Grimm.

Dobročinný bazar probíhá v Luženičkách ještě dnes a to od 9 do 16 hodin.