„Úkolem závodníků je co nejrychleji zdolat 194 nepravidelných dřevěných schodů ve dvanácti patrech kamenné věže kostela na náměstí v Domažlicích. Aby jejich trasa nebyla moc snadná, komplikuje jim výběh dýchací přístroj SATURN S7 na zádech a hadice C52 v kotouči v ruce. Samozřejmě, že celou trať překonají v pracovním stejnokroji PSII, v holeňové obuvi s pevnou podrážkou, v pracovních rukavicích a s přilbou na hlavě," říká k soutěži starosta domažlických hasičů a zároveň prezident soutěže Luboš Mleziva.

Podobně jako v předchozích letech je s ohledem na časové možnosti počet účastníků výstupu na věž omezen.

„Počet předpokládaných návštěvníků je 100 závodníků z Čech a přibližně 20 závodníků ze sousedního Německa. Zájemci, kteří si chtějí vyzkoušet závod, jenž začne uvedený den o půl desáté dopoledne, by se měli urychleně hlásit. Jako nejzazší termín přihlášení je sice uveden 30. březen, ale pokud dojde k naplnění stovky startovních pozic dříve, budou mít ti, kteří se do uvedeného počtu nevejdou, takzvaně smůlu. Proto by neměli otálet. Přihlášky i další informace najdou na našich stránkách www.hasicido.cz, konkrétně u článku Výstup na věž 2015," upozorňuje.

Pro ty, kteří si výstup na věž dosud nezkusili a nebyli při něm ani jako diváci, má tento vzkaz. „Každý, kdo se dostane do ochozu věže a úspěšně zdolá nástrahy trati, mi může věřit, že si sáhne na dno svých sil a zvítězí sám nad sebou. Navíc má možnost překonat rekordní čas výstupu, který má hodnotu 76,89 sekundy," zakončil prezident soutěže.