Když se řekne Drahotín, sportovní veřejnosti se vybaví stolní tenis. Není se co divit. Hráči SK Drahotín válcují třetí sezonu jednoho soupeře za druhým. Co nedokáží týmy z větších klubů, zvládnou možná Drahotínští. „Porazí“ se sami.


Z místnosti v budově úřadu, kde nyní děti i dospělí trénují a hrají, možná bude hospoda.

„Hovořil jsem s člověkem, který má zájem ji provozovat,“ říká místostarosta Ladislav Jacák. Nový hospodský by si k tomu pronajal byt v patře úřadu. Kvůli hospodě by se ale museli stěhovat stolní tenisté.

„To by mohlo znamenat konec klubu, který je vedle hasičů jediným, co tu funguje,“ netají se obavami Jan Michal z SK Drahotín.


Zastupitelé by sportovcům náhradou vyčlenili jednu místnost z bytu pro hospodského nebo obecní sál.

„V té místnosti bychom rušili nájemníky bytu. A před každým zápasem bychom museli stěhovat stoly,“ namítá Michal. V sále je podle něj problém s osvětlením, zacloněním oken. Bez toho stolní tenis hrát nelze.

„Nejhorší by bylo vytápění velkého sálu. Jsou tam jen jedny kamna a přes zimu, kdy se hraje soutěž, by se nevytopil. A to nemluvím o trénincích,“ tvrdí zástupce klubu. Zmiňuje i mráz a vlhkost, které by zničily hrací stoly.

„V sále je bar a záchody. Proč neudělat hospodu rovnou tam? My bychom se nemuseli stěhovat ze zařízené klubovny,“ navrhuje Michal. O hospodě otevřené jen o víkendech říká, že se neuživí. „V budoucnu tady mají vzniknout další dvě soukromé. Tři hospody jsou na Drahotín moc velký luxus,“ míní.


Až dosud obec klub podporovala. „Dali dvacet tisíc na stoly, přispívají nám na dopravu na zápasy. Vyčlenili místnost na hraní,“ uznává Jan Michal.


Jenže teď část zastupitelů namítá, že se v klubovně moc protopí a prosvítí.

„To samé lze říct o knihovně, kde se svítí, topí a běží počítač. I na ni obec doplácí,“ dodává Michal, který za další podporu klubu znovu nabízí obci zdarma správu webových stran.


Otázku, kam by místní mohli chodit na pivo, řeší zastupitelé poté, co soukromý majitel zavřel jedinou hospodu v obci.

„Nechci, aby klub zanikl. Stolní tenisté zatím zůstanou, kde jsou. Když se dohodneme s novým nájemcem, bude se muset klub přestěhovat,“ říká starosta Josef Klouda. Dodává ale, že o celé záležitosti budou zastupitelé znovu jednat.