Nový chodník, jehož výstavbou by mělo dojít ke zvýšení bezpečnosti chodců, hlavně dětí, které tudy každý den chodí na autobus, odkud se dopravují do školy, bude hotový o něco déle, než se původně plánovalo. Dokončen měl být totiž do konce tohoto měsíce. Výstavba by tedy dle slov starostky měla být definitivně dokončena nejpozději do konce měsíce června.

PRŮBĚH VÝSTAVBY CHODNÍKU

„Nyní je stavba pozastavená, jelikož řešíme signalizaci. Veškeré podrobnosti budeme vědět ve středu 30. května,“ informuje starostka obce Libkov Barbora Černá.

V obci by měl být kromě nového chodníku nainstalován také nový semafor, který by měl být také jedním z opatření ke zvýšení bezpečnosti zdejších chodců. Vznikne zde tedy jiné značení, než je tomu dosud.

Nový chodník vznikne u autobusové zastávky v Libkově ve směru od Klatov na Kdyni.Zdroj: Deník / Jiří Studnička

Kdy se v Libkově opět rozběhnou stavební práce spojené s výstavbou nového chodníku, není zatím zcela zřejmé. Veškeré podrobnosti se starostka obce dozví v průběhu tohoto týdne.

Je jasné, že s pozastavením stavby se také odsouvá termín celkového dokončení vybudování chodníku.

„Já doufám, že do 30. června budou veškeré práce hotové, nicméně konkrétnější informace se dozvím pravděpodobně 30. května, kdy se mi ozvou z Ředitelství silnic a dálnic,“ doplňuje starostka Černá.

Situaci ohledně výstavby nového chodníku v Libkově budeme nadále monitorovat, podrobnější informace přineseme v průběhu tohoto týdne.