Mrazivé počasí i vyřešení technického problému v kanalizaci stojí za zpožděním, které nabrala stavba nového areálu v rámci projektu Modernizace mateřské školy Poběžovice.

„Pro jistotu si zřejmě necháme od poskytovatele dotace schválit posunutí termínu pro dokončení stavby, abychom se případně nedostali do neřešitelného problému,“ uvedl poběžovický starosta Hynek Říha s tím, že prioritou pro město je dodržení přesného technologického postupu a kvalitní provedení stavby areálu.

Stávající termín, od kdy by poběžovičtí předškoláci měli začít navštěvovat nové zařízení, je 1. září 2012. Vedení města doufá, že i přes dílčí prodlení vše dobře dopadne a  nový školní rok začne skutečně v nových prostorách.

Schválení možnosti posunout termín dokončení o dva měsíce je ´pojistkou´  pro případ velmi nepřejícího počasí či nenadálých okolností. O toto prodloužení je nutno regionální radu regionu soudržnosti Jihozápad, který je poskytovatelem dotace, požádat do konce března, aby žádost včas prošla schvalovacím procesem.

V současné době jsou hotové základy a desky pro čtyři budoucí pavilony (tři výukové a jeden hospodářský). Pokračuje výstavba hrubé stavby. „Průběžně se řeší přicházející jednotlivosti ve stavbě – barevnost fasády, okna, dveře a podobně,“ řekl Říha.

Vybrán ještě není dodavatel vnitřního vybavení mateřské školy. Poběžovická radnice s poskytovatelem dotace diskutují o přesném znění zadávací dokumentace.

„1. března máme společné jednání, věřím, že na něm dojde k dohodě,“  doufá poběžovický starosta. Pokud to tak skutečně bude, nejpozději do poloviny března by byl tendr vyhlášen a v prvním týdnu dubna by bylo výběrové řízení  uzavřeno, aby vybraný dodavatel mohl začít pracovat na přípravě dodávek vybavení.

Nejvíce času si zřejmě vyžádá výroba nábytku na míru, vybraná firma kromě skříní, stolů, židlí a postelí dodá i vybavení do kuchyně, na školní zahradu, do kanceláře, hračky i vše ostatní.

Stavbaři se do areálu mateřské školky ´nastěhovali´ v polovině října, kdy začali s demolicí původní budovy.

Poté se objevil problém s kanalizací, kdy původně zamýšlené napojení muselo být narychlo přeprojektováno. V polovině listopadu dělníci začali stavět základy.

Tuto fázi prodloužilo deštivé počasí. Další skluz zapříčinily silné únorové mrazy.