Zmíněný tlakový přístroj dělník obsluhoval ručně, či spíše 'nožně'  pomocí pedálu. Současně na tomto zařízení docházelo k zazátkování lahve.

„Výstavu Pivíčko ty pěnivý… aneb putování za pivovary na Domažlicku jsme připravili na motivy knížky Jana Jiráka Chodská pivovarská chasa aneb Pivovary a pivovárky okresu Domažlice," popsala za organizátory expozice Marie Hanáčíková.

Pivovary Domažlice, Kout a Staňkov – právě historii těchto provozů je výstava především věnována. Zmíněny budou  ale i další pivovary na Domažlicku.
Exponáty pochází z větší části od soukromého sběratele, který chce zůstat v anonymitě.

Návštěvníci uvidí původní lahve z jednotlivých pivovarů, sudy, pivní tácky,  známky na odběr piva, reklamní plechové cedule, pípy, kalendáře, etikety a třeba i staré noviny s hostinskou tématikou.

„Ze sbírek muzea jsme doplnili například korbele a džbány," uvedla Hanáčíková. Instalován bude i pohled do hospody dvacátých let včetně opilce za stolem a bodré hostinské. Zachycena bude i práce bednářů při výrobě pivních sudů, k vidění budou i jejich pracovní nástroje.

Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 27. března v 17 hodin a potrvá přes celou turistickou sezonu.

Do konce dubna ji na ochozu doplní česko-italská výstava historických fotografií Bohemia Mia věnovaná vysídlení obyvatel údolí Valle di Ledro během 1. sv. války do Čech. Od května bude na ochoz rozšířena pivovarnická výstava.

„Výstava má atraktivní námět. Věříme, že přitáhne Domažličany zajímající se o osud zdejšího pivovaru, ale i sběratele pivních suvenýrů a v sezoně i turisty, kteří navštíví Domažlice," uzavřela Marie Hanáčíková.