„Během dvou dnů jsme viděli asi pět filmů,“ sdělila Lucie Vondrová ze Starého Plzence. „Byli jsme na výstavě Malého prince, to bylo skvělé, dcery si stáhly aplikaci, díky které se obrázky rozpohybovaly,“ líčí žena s tím, že o vstupenky soutěžil její tchán, protože si přál, aby rodina měla kulturní zážitek.

Jejím dcerám Sofii a Elišce se nejvíc líbily filmy Sluneční děti, Dračí princezna a Vlkochodci.

Natálka Rychlá z Českých Budějovic.Natálka Rychlá z Českých Budějovic.Zdroj: Juniorfest

Z Českých Budějovic dorazila rodina Rychlých. „Výhru ode mě dostal manžel k narozeninám, byl příjemně překvapený,“ vyprávěla paní Lenka. „Ubytování, filmy, prostředí bylo skvělé, organizátoři festivalu byli velmi ochotní a milí.“

V Národním parku Arches nachodil handicapovaný Jakub patnáct kilometrů.
Postižený Jakub procestoval svět. Každý si může splnit své cíle a sny, říká

A co si nejvíc užila dcera Natálka? „Těšila jsem se hlavně na film Tajemství staré bambitky, mám ráda herce a zpěváka Tomáše Kluse, který v pohádce hraje,“ prozradila.

„Prošli jsme si i zámek v Horšovském Týně, kam jsme se z Domažlic přemístili na pohádku Princova cesta,“ doplnila dceru maminka.

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest probíhá již počtrnácté v pěti městech kraje. Nejvyšším oceněním za celoživotní tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež je Zlatá rafička.