Oproti tomu současní dva místostarostové města, Zdeněk Novák a Stanislav Antoš, své posty v zastupitelstvu obhájili.

DRUZÍ JSOU PIRÁTI

Sdružení pro Město Domažlice získalo 22,92 % hlasů. Hned za ním se umístila Česká pirátská strana, která od voličů získala až překvapivě velkou důvěru - 16 procent.

„Musím říct, že Česká pirátská strana mě vcelku překvapila. Nesmírně si však vážím toho, že jsme jako KDU-ČSL posílili a že jsme od voličů získali více hlasů v porovnání s minulými volbami,“ vyjádřil se k celkovým výsledkům voleb místostarosta Stanislav Antoš, který je mimo jiné i lídrem strany KDU - ČSL.

O tom, že Česká strana pirátská zabodovala, skutečně není pochyb. Do zastupitelstva míří kromě lídra Viktora Krutiny další tři kandidáti.

Osvěžení přichází i ze strany Občanské demokratické strany. Vedle dvou žen se totiž na radnici mezi jednadvacet zastupitelů dostal také nový lídr Pavel Faschingbauer.

Oproti minulým volbám si polepšilo i hnutí „ANO 2011“, které ukořistilo celkem tři křesla v novém zastupitelstvu, o jedno více než před čtyřmi lety.

Své místo na radnici obhájil senátor Jan Látka, který zároveň kandiduje do Senátu. V prvním kole se mu dařilo, když postoupil do druhého kola, v němž se utká se kdyňským místostarostou Vladislavem Vilímcem.

Buda zajímavé sledovat, jak duel dopadne, v prvním kole senátních voleb dělilo oba rivaly pouhých šest hlasů!

ODS UŽ NEVLÁDNE TAK SUVERÉNNĚ

Z celkových výsledků byli překvapeni také v nedaleké Kdyni. Zde se totiž zastupitelstvo změní poměrově. ODS, které zde téměř vždy patřila zhruba polovina všech volebních hlasů, je nyní v patách Hnutí nezávislých, PRO – Kdyňsko. Rozdíl mezi těmito stranami je okolo 6 procent. PRO – Kdyňsko tak v zastupitelstvu obsadí pět mandátů, ODS o jeden více.

STAROSTA USPĚL

V Holýšově se na jmenném seznamu nově zvolených zastupitelů objevuje nynější starosta Jan Mendřec společně s lídrem strany „Sdružení pro otevřenou společnost“ Liborem Schröpferem.

V Horšovském Týně jasně zvítězilo Sdružení nezávislých kandidátů pro Horšovský Týn, které dokázalo získat pět křesel z patnácti možných.