Vedení Puclic je zase o krok blíže k vybudování plánovaného vyhlídkového místa. Projektová dokumentace je před dokončením a stavět by se mělo začít už letos v létě.

Vyhlídkové místo by měla být oplocená dřevěná zastřešená stavba s mapou okolí, mobiliářem, informacemi o Puclicích a okolí, lavičkami, stojanem na kola a dalším příslušenstvím.

Vyhlídkové místo pro turisty, cyklisty i tamní občany vznikne u silnice vedoucí z Puclic do sousedních Křenov.

Původním záměrem bylo vybudovat místo u takzvaného Volkova kříže, několik století staré památky a nejvyššího bodu Puclic. Tam měly vzniknout polní cesty, ale jelikož se k tomu zatím neschyluje a Pucličtí nechtějí zbytečně vyčkávat, rozhodli se vybudovat vyhlídkové místo u místní komunikace. Mělo by nejen sloužit obyvatelům Puclic jako místo k vycházkám, ale také podpořit cyklistický a turistický ruch.

„Chtěli bychom vyhlídku postavit letos v červenci nebo v srpnu," prozradila starostka Puclic Marie Machová. „Nyní si budeme podávat žádost o dotaci z dispozičního fondu. Vyhlídka by měla přijít na přibližně pět set tisíc korun. Samotná stavba není až tak drahá, ale bude zapotřebí řada zemních úprav," vysvětlila.

Až bude projektová dokumentace hotová, sejdou se Pucličtí na mimořádném zasedání, aby si prohlédli konečnou podobu vyhlídky, která bude v jejich obci stát.