Ze série dřevěných vyhlídkových míst, které v uplynulých letech na Domažlicku vyrostly, bylo úplně první to u Semněvic. Bylo vybudováno jako součást česko-německého projektu Vyhlídková místa na Domažlicku na jaře roku 2012.

Rozhlednička se nachází v nadmořské výšce 490 metrů na severním konci obce hned u silnice vedoucí do Mezholez.

Jde o oplocený, volně přístupný areál, ve kterém kromě samotné vyhlídky najdeme i altánek k posezení, nezbytnou informační tabuli, stojan na kola, ale i hrazdy na hraní či protáhnutí těla a velký dřevěný xylofon.

Samotná rozhlednička o průměru 4x4 metry je vysoká kolem 5 metrů. Na zastřešenou vyhlídkovou plošinu ve výšce přibližně 2,5 metrů vede 13 dřevěných schodů.

Z plošiny je hezký výhled především jihozápadním směrem na česko-bavorské příhraniční pásmo a část Českého lesa s vrcholy Čerchov a Velký zvon.

Místo rovněž nabízí jedinečný pohled na blízké zalesněné panoráma přírodního parku Sedmihoří. Vrchovina se skládá z podkovy zalesněných kopců vypínajících se z okolní ploché krajiny s nejvyšší Racovským vrchem (619 metrů). Sedmihoří je možné projít desetikilometrovou naučnou stezkou, na kterou semněvické vyhlídkové místo navazuje.

Vyhlídkové místo u Semněvic.