Puclice – Pucličtí již znají finální podobu nového vyhlídkového místa, které vyroste na okraji obce. Vedení obce vybralo první z nabídnutých variant a Dispoziční fond zároveň přiklepl obci dotaci deset tisíc euro, takže se Pucličtí mohou směle pustit do vybudování dřevěné vyhlídky za půl milionu korun.

„Samotná stavba není až tak drahá, ale bude zapotřebí řada zemních úprav," vysvětlila starostKa Marie Machová s tím, že vyhlídka by podle plánu měla vzniknout letos v červenci nebo v srpnu.

Vyhlídkové místo bude dřevěná zastřešená stavba o půdorysu 4x4 metry a výšce maximálně 5 metrů (s vyhlídkovou plošinou ve výšce 2,5 metru) s mapou okolí, mobiliářem, informacemi o obci Puclice a okolí, lavičkami, stojanem na kola a dalším příslušenstvím.

Rozhlednička pro turisty, cyklisty i občany Puclic a okolních obcí vznikne u silnice vedoucí z Puclic do sousedních Křenov.

Původně měla být stavba vybudována u několik století staré památky a nejvyššího bodu Puclic zvaného Volkův kříž. Tam měly vzniknout polní cesty, ale jelikož se k tomu zatím neschyluje a Pucličtí nechtěli zbytečně vyčkávat, rozhodli se vybudovat vyhlídkové místo u místní komunikace.

Vyhlídka by měla nejen sloužit obyvatelům jako místo k vycházkám, ale také podpořit cyklistický a turistický ruch. Její podobu si můžete prohlédnout na přiloženém náčrtu.