Rozhledna se nachází 500 metrů od obce na malém kopci zvaném Křemel ve výšce 450 metrů nad mořem.

Celý areál působí velmi čistým a upraveným dojmem. Na poměrně velkém prostranství vysypaném kamínky najdeme kromě samotné dřevěné rozhledny i zastřešený altánek pro posezení a hřiště pro děti. Mezi atrakcemi jsou dvě houpačky, prolézačka, houpadlo a provazový žebřík. Nechybí odpadkové koše a stojan na kola.

Na samotnou 5 metrů vysokou rozhlednu s vyhlídkovou plošinou ve výšce 2,5 metru vede čtrnáct schodů.

Kolem vyhlídky není nic než otevřená pole a proto nabízí opravdu krásný pohled do krajiny, především na oblast Českého lesa a část Šumavy, s vrcholky na straně české i bavorské.

Západnímu směru dominuje pás příhraničních hor CHKO Český les s vrcholem Čerchov. Jižní směr odhaluje obec Čermnou, za ní Srbice a kousek dále Koloveč. Mírně vlevo za lesem je obec Chudenice. Celkový výhled na Kdyňskou pahorkatinu doplňuje pozadí tvořené ze vzdálených vrcholových partií Šumavy a Bavorska. Směrem severním je město Staňkov.

Chceme-li vyhlídku navštívit, musíme po příjezdu do Čermné směrem od Staňkova projet celou obcí až téměř na konec a odbočit vlevo mezi domy na silnici přecházející v polní cestu. Poblíž vyhlídky stojí velký, zdálky viditelný příhradový stožár.

Vyhlídka u Čermné.