Stojí totiž uprostřed Kvíčovic a namísto rozhledu do okolní krajiny poskytuje spíše výhled na malebnou vísku, která se pod ní rozkládá.

Dřevěná věž, od roku 2012 nová dominanta obce, se nachází přímo nad obecním rybníkem, který byl zbudován na místě starého lomu. Rozhledna leží v nadmořské výšce 378 metrů a je 4,2 metru vysoká.

Vyhlídkové místo toho však nabízí mnohem víc než výstup na samotnou věž s šestnácti schody. K návrší nad rybníkem vede malá alej, vedle rozhledny najdeme stylové betonové místo k posezení se zapuštěným ohništěm a zásobou polínek, stojan na kola, informační tabule, dřevěné lavičky a odpadkové koše.

Nachází se tu dokonce i dva cvičební prvky na protažení. Jedním z nich je dvoumístné šlapadlo sloužící k posilování lýtkových a stehenních svalů, druhým je jezdecké zařízení ke kompletnímu protažení těla.

Kousek od vyhlídky, ve svahu nad rybníkem, pak najdeme další zajímavost, která stojí za návštěvu – obnovený vojenský bunkr, který byl vybudován v roce 1936 jako součást prvorepublikové obranné linie.