„Umístili jsme výhledové panorama na Chodsko nedaleko baldovské kapličky už v roce 2003. Podle fotografií je namaloval profesor Ježek z domažlického gymnázia. Vlivem povětrnosti však deska časem zkorodovala a barvy vybledly. Panorama se stalo nečitelné, a proto jsme se rozhodli je zrekonstruovat,“ říká Petr Matějka, předseda KČT Domažlice.

Deska poukazující na Kdyň᠆skou vrchovinu, Šumavu a částČeského lesa

Vzhledem ke stupni poškození bylo nutné celou desku kompletněpřemalovat.

„Tohoto úkolu se ujal Petr Matějka. Tabule byla demontována a převezena do suterénu sportovní haly. Tam ji náš předseda očistil a podle aktuálních fotografií přemaloval,“ vysvětluje místopředseda turistůKarel Bílek a dodává, že na své místo vrátil výhledové panorama spolu s předsedou a kolegy Krčmou, Doubkem a Tauschem v úterý 13. března.

Rekonstrukce tabule nebyla jednoduchá.

„Musel jsem použít speciální barvy na zkorodovaný podklad. Renovace probíhala půl druhého měsíce a zabrala pětačtyřicet hodin čistéhočasu,“ podotýká Matějka.

Výsledek jejich úsilí mohou nejen čtenáři Deníku posoudit sami, protože zkratka na Baldov – tedy cesta úvozem, je díky turistům opět prořezaná a schůdná. Výhled z Baldova podle turistů za půlhodinovou procházku rozhodně stojí.