Pečení ji začalo bavit, když měla malé děti a pekla hlavně pro ně.

Ve větším začala péct po revoluci, když padla železná opona a přišla možnost volného pohybu lidí. Doslechla se totiž, že Němci mají rádi koláče. „Tak jsme s jednou paní jely prodávat koláče na hranice do Nemanic. Tam se potom tak ujaly, že přicházeli pořád noví zákazníci, i celé rodiny, včetně lidí z Nemanic,“ řekla s úsměvem nadšená pekařka.

V Nemanicích prodávaly ženy pečivo nejprve jen z auta, později přidaly stoleček a nakonec si pořídily karavan, který na místě nechávaly. „Zákazníci přibývali, pekly jsme i buchty a koblihy, později už na nás vždy čekaly fronty lidí. I když jsme se třeba trošku pečením zdržely, lidé věděli, že určitě dorazíme,“ pokračovala Konopíková.

V době pouťových slavností peče celá rodina Konopíkova 350 koláčů denně, což je ale méně než v minulých letech. „Personál už mít nechceme, to už jsme vyzkoušeli. Zaměstnanci nechodili do práce s láskou jako my. Koláče děláme tedy – já, dcera, syn a manžel nám pomáhá na brigádě,“ uvedla pekařka. Přes zimu pak upečou denně do dvou stovek kusů.

close info Zdroj: Deník zoom_in

Milovnice pečení vstává ve dvě hodiny ráno, ale to je pro ni prý strop. „Pečeme od dvou hodin a z kavárny, která je součástí prodejny koláčů, odcházím v 18 hodin,“ řekla.

Během víkendových Chodských slavností, které se bez koláčů neobejdou, bude mít jejich prodejna otevřeno i v neděli. Běžně je v provozu od úterý do soboty. „Když jedou Plzeňáci na Chodsko, tak se tady ráno zastaví na snídani, a to je hezké. Objednají si i koláče dopředu a nějaké si odvezou,“ upřesnila Konopíková.

„Dnes si beru osm koláčů, protože minimálně čtyři s manželkou sníme sami. Jsme místní, chodíme, si pro koláče obden. Navíc teď v sezoně jsou i borůvkové a švestkové a jsou také perfektní. Na těch klasických mi chutná všechno, mají specifickou chuť. Proto se to tady výroba koláčů také tak dlouho drží a nepřejí se to,“ pochvaloval si při nákupu stálý zákazník Petr Farkaš.

„Dostali jsme koláč v nedalekém penzionu jako pozornost, a protože nám chutnal, rozhodli jsme se koupit si ještě nějaké s sebou domů,“ prozradili v prodejně zákazníci z Lysé nad Labem, kteří ke Krchlebům přijeli na dovolenou.

Když mají čas, připravují Konopíkovi i linecké koláčky, o které je také velký zájem. Zákazníci si u nich koláče mohou objednat telefonicky nebo přes internet.