Obročák, jak se mezi rybáři říká rybníku lovenému jednou za dva roky, nakonec vydal okolo dvou set metráků ryb. „S výsledkem jsem spokojen. Kromě pěkně rostlých kaprů a amurů vydal také štiky a v neposlední řadě i krásné candáty,“ pochvaloval si výsledky dvouletého snažení Jiří Lipka z Klatovského rybářství.

Zajímavou podívanou u čapu sledovaly z hráze houfy lidí, již tradičně se přišly podívat i děti ze školky. „Být rybářem musí být zajímavá práce, ale já bych s nimi neměnila. Je mi strašná zima na ruce, a to na ně jenom koukám,“ svěřila se jedna z divaček.

Mnozí z přihlížejících neodolali a rovnou na břehu si koupili čerstvého kapra a amura. „Kilo vyjde na šedesát korun, to je dobrá cena,“ hodnotila jedna ze zákaznic. A když se podívala na nerozhodného manžela, následovala do další tašky ještě pěkná štika. „Ty tady prodáváme za sto sedmdesát korun. Nákup ryb u rybníku vyjde levněji než na trhu, ale i tam budou letos ceny stejné jako v loňském roce,“ dodává Lipka dobrou zprávu na závěr.