Zvláštní. Zatímco v Domažlicích panuje dusno a na „koutské dálnici“ řidiči zvažují, zda kvůli pár kapkám pustit stěrače, ve Všerubech a v Hájku decimují zahrádky skoro 2 cm velké kroupy. Hrozí, že přívalový déšť vyplaví některé garáže.

Stačila pouhá půlhodina a Polákoviz Hájku přišli při bouřce o vše, co letos zasázeli. „Podívejte se, co zbylo z okurek, tamhle byla mrkev a tohle mají být kedlubny,“ ukazuje paní Hájková na spoušť. „Byla to hrůza. Myslela jsem, že to střecha nevydrží. A je zázrak, že to přečkal skleník,“ dodává při vymetání vody z garáže. Ta je pod úrovní terénu a voda se opřela o vrata. Dosáhla pár centimetrů pod kliku, ale dovnitř vnikl jen její zlomek. „Kanálek před domem ucpalo bahno a všechno šlo sem. Nejhorší bylo, že vypnuli elektřinu, takže jsem nemohla zapnout čerpadlo,“ dodává žena, které přijeli na pomoc domažličtí hasiči.

Ti ze Všerub mezitím pomáhali u mateřské školky, kde zažívali prakticky to samé. „Přes vrata do garáže vniklo naštěstí jen minimum vody, ale před nimi byl skoro metr,“ popsala Deníku situaci učitelka Musilová. Jak ale ihned dodala, dnes půjdou děti do školky normálně, škoda na majetku není naštěstí žádná.