Příští rok tomu bude 444 let a právě toto nezvyklé výročí se Všerubští rozhodli oslavit.

„Za prvé tři čtyřky jsou nezvyklé a za druhé, kulatého výročí se už mnoho z nás zřejmě nedožije,“ říká s úsměvem starostka Všerub Ludmila Rousová.

Dalším důvodem proč oslavit nezvyklé výročí je i nová vlajka a znak obce.
„Vlajku a znak máme přidělené už dva roky a dosud jsme ji nenechali zhotovit. Je potřeba ji nějak uvést do provozu a stále jsme čekali na nějakou vhodnou příležitost. Ta se nám nyní přímo nabízí,“ pokračuje Rousová s tím, že další novinkou, kterou v souvislosti s výročím Všerubští chystají, je publikace o Všerubsku.

„Spolupracujeme s místním historikem a vydavatelem Zdeňkem Procházkou, který vydal hned po revoluci brožurku o Všerubech. Byla velmi inspirativní a Všeruby v ní byly velmi podrobně popsány. Brožurka končí rokem 1990 a slovy „Nyní mohou Všeruby vykročit.“ Od té doby ale uplynulo už 23 let. Chceme proto vydat novou knihu, v níž budou zahrnuty i všechny obce, které pod nás spadají, a doplněno vše, co se zde změnilo, aby bylo vidět, jak jsme vykročili, a hlavně, kam jsme došli,“ říká všerubská starostka.

Do 24. května 2014 vznikne ve Všerubech i stálá expozice, která jak místním, tak turistům nabídne vše o historii Všerubska.
„V přízemí obecního úřadu jsou nevyužité prostory. Je nutné je opravit a nás napadlo, že bychom v části mohli vytvořit stálou expozici Všerubska. To znamená přiblížit dějiny ve fotografiích a v dokumentech. Využijeme tak dobové materiály, které nám zatím leží v deskách a nikdo si je nemůže prohlédnout. Myslíme si, že vybudováním této expozice zase o něco zatraktivníme turistiku. Turisté se sem chodí dívat na pomníček Boženy Němcové, vydávají se po  stezce, která mapuje její zdejší působení, a velmi často si přijdou pro razítko nebo pro turistickou známku. Proto si myslíme, že i tuto malou expozici uvítají,“ dodala Rousová.

Zaměstnanci městyse již prostory vyklízejí a připravují k plánované rekonstrukci. Zajímavé je i to,  že   expozice vznikne vedle místnosti, která dříve sloužila jako obecní šatlava.