„V rámci výměny oken jsme považovali za rozumné provést zateplení fasády, abychom ušetřili energii. Využili jsme toho, že Státní fond životního prostředí poskytoval dotace na úsporu energií, a poslali tam žádost,“ řekla nám k prováděným prací v budově školy starostka Všerub Ludmila Rousová.

Městys Všeruby získal od SFŽP na dílo v hodnotě 1,8 milionu korun dotaci ve výši jeden milion a 270 tisíc korun. Dělníci se pustili do výměny oken hned po skončení školního roku.

„Postavili lešení a začali dávat plastová okna, pak začali se zateplováním. Mysleli jsme si, že se to do konce prázdnin stihne, ale vyskytly se nějaké stavební problémy, které zapříčinily zdržení,“ uvedla starostka a dodala, že v pátek 29. srpna byla čelní stěna školy hotová, bez lešení, aby děti jdoucí do školy viděly tu obrovskou změnu. Zbytek prací by měl být dokončen tento týden.

„Vyměněná okna a zateplení budovy nejenže přispějí k úspornějšímu provozu naší základní školy, ale zároveň se markantně změnil vzhled celého objektu budovy,“ zakončila starostka Rousová.