Před odjezdem si všichni školáci pilně opakovali základní fráze, protože vedle výuky v jazykové škole na ně v Ilfracombe čekalo i ubytování v hostitelských rodinách.

Dlouhou cestu zvládli všichni výborně a odměnou jim bylo krásné slunečné počasí, které je v malém přímořském městečku přivítalo a provázelo je téměř celým pobytem, takže pláštěnky a teplé boty a oblečení vezli nepoužité domů.

Počáteční obavy z ubytování v cizích rodinách se díky jejich srdečnosti a vstřícnosti rozplynuly hned první večer, a tak si děti užívaly dopolední výuku s milými učiteli, odpolední výlety s příjemnou průvodkyní Luckou a večerní zábavu v rodinách.

„I přes pouhé základní znalosti angličtiny se děti dokázaly částečně dorozumět a uvědomily si, jak důležité je naučit se dobře alespoň jeden světový jazyk," řekla ředitelka všerubské školy Renata Reifová.

Kromě učení se všerubské děti podívaly do mořského akvária s kraby a malými žraloky, prohlédly si také muzeum v Barnstaple, největší a nejkrásnější pláž Anglie Woolacombe.

„Prohlédli jsme si i zoologickou zahradu s bílými vlky a klokany, kde byli podél cesty mezi stromy umístěni velcí dinosauři, a zvláštní rybářskou vesničku Clovelly s nádhernou kamenitou pláží a vodopádem. Zvláštností je, že jediná hlavní kamenitá cesta velmi prudce klesá k moři a lidé zde dodnes využívají k přepravě nákupů a dalších věcí pouze sáně, které po kamenech krásně kloužou," vyprávěli nadšeně školáci.

Vyvrcholením celého pobytu byla návštěva Londýna, při které děti navštívily hlavní památky.
„Z obrovského London Eye jsme měli krásný výhled na celé město a po vystoupení na pevnou zem jsme zhlédli ve 4D kině krátký film o hlavním městě. Nezapomenutelným zážitkem byla také večerní plavba lodí po Temži s výhledem na osvětlené památky a pak procházka po nábřeží a přechod slavného Tower Bridge," dodaly děti.

Autor: (rei, bau)