V blízké době začnou Všerubští s opravou sokolovny.

„Půjde především o stavební úpravy, které zamezí vzlínání vlhkosti do objektu, o rekonstrukci promítací kabiny na sklad tělocvičného nářadí, úpravu prostranství za kulturním domem, osázení těchto ploch zelení a nákup zahradní techniky,“ uvedla starostka Všerub Ludmila Rousová.

Celkové náklady stavebních oprav jsou podle projektu vyčísleny na 1 673 398 korun. Z Programu rozvoje venkova se Všerubským na podruhé podařilo získat na tuto rekonstrukci dotaci ve výši 902 449 korun.


Další nutností je zateplení objektu, což by značně snížilo výdaje za jeho vytápění.
„Zateplení celého objektu by mělo být předmětem žádosti o dotaci z programu Zelená úsporám. Vzhledem k tomu, že není jasné, kdy SFŽP vypíše další termín pro podávání žádostí a zda k tomu vůbec dojde, uvažujeme, že provedeme alespoň zateplení stropu, které uhradíme z obecního rozpočtu,“ pokračuje Rousová.


Stavební úpravy objektu sokolovny ve Všerubech provede domažlická stavební firma Stafiko. Rohodla o tom komise na základě výběrového řízení na tuto akci a ze čtyř přihlášených firem vyšla vítězně tato společnost.

„Sokolovna by měla být opravená do konce října, a to včetně sadových úprav,“ dodal všerubský místostarosta Václav Krásnický.