S Libuší Ticháčkovou, majitelkou firmy, která měla autobusovou čekárnu dodat a jež od městyse Všeruby, pod které Hyršov spadá, obdržela za její dodání zálohu ve výši 13 tisíc korun, zahájil Živnostenský úřad Magistrátu města Plzeň řízení ve věci důvodného podezření na nesplnění všeobecné podmínky provozování živnosti.

Libuše Ticháčková zřejmě nepochybila poprvé, protože řízení bylo zahájeno na základě doručeného trestního příkazu vydaného Okresním soudem v Klatovech.

Živnostenský úřad nabyl podezření, že podnikatelka pro ztrátu bezúhonnosti, již nesplňuje všeobecné podmínky provozování živnosti a na tomto základě navrhuje zrušení živnostenského oprávnění.

Také Všerubští podali na Libuši Ticháčkovou trestní oznámení. Pro pořízení nové čekárny se rozhodli kvůli výhodné nabídce firmy Beti spol s.r.o., jejíž jednatelkou je právě Libuše Ticháčková.

„Paní Ticháčková nás po telefonickém rozhovoru ujistila, že nám autobusovou čekárnu dodá ještě v dubnu s tím, že zaplatíme padesátiprocentní zálohu, což jsme okamžitě učinili,“ uvedl místostarosta Všerub Václav Krásnický s tím, že hned za dva dny se dodavatelka osobně dostavila do Hyršova, kde Všerubským předala plánek, jak mají být umístěny a zhotoveny patky pod čekárnu.

„Vše jsme zařídili a s paní Ticháčkovou jsme se domluvili, že nám kolem 20. dubna přijdou čekárnu namontovat. Protože jsme se nedočkali, tak jsme montáž opakovaně urgovali, ale marně. Paní Ticháčková nereagovala na telefon, na SMS ani na mail,“ vysvětluje Krásnický a dodává, že v pátek se konečně dovolal a podnikatelce oznámil, že je na ní podáno trestní oznámení, ale pokud bude čekárna dodána, jsou Všerubští ochotni ho stáhnout.

„Paní Ticháčková mi potvrdila, že mají čekárnu hotovou a že stojí na dílně a že ji o víkendu dodají. Opět se tak nestalo a znovu nikdo nezvedá telefon. Klidně bychom si čekárnu sami přivezli a nechali usadit, ale bohužel opět se nemůžeme dovolat,“ dodává Krásnický s tím, že základy jsou udělané přesně na tento typ čekárny, takže je nejspíš čeká hledání firmy, která vyrábí takový typ čekáren, který by pasoval na hotový základ.

„Konečné řešení padne během čtrnácti dní. Autobusová čekárna měla být poslední částí úprav návsi v Hyršově, které se nám jinak velice povedla a kterou jsme nedávno dokončili,“ dodává Krásnický.