Po dlouhých čtyřiceti letech bude všerubská sokolovna kompletně opravena. Druhou a konečnou fázi rekonstrukce začnou Všerubští už v březnu.

Žádost o dotaci na zateplení kulturního domu byla Státním fondem životního prostředí Všerubským schválena už vloni.

Nic tedy nebrání začít s dlouho očekávanou opravou.
„Do veřejné soutěže na zateplení kulturního domu, neboli sokolovny, se přihlásilo celkem sedm stavebních firem. Vítězem se stala firma DSP Domažlice. Protože se v zákonné lhůtě žádná ze zúčastněných firem neodvolala, uzavřeme s vítěznou firmou smlouvu o dílo," řekla Ludmila Rousová, starostka Všerub.

Rozpočtové náklady chystané rekonstrukce činí 3 708 641 korun.  „Měli bychom začít v březnu.  Vše by mělo být hotové během letních prázdnin, aby byly od září prostory opět funkční, neboť tam děti ze školy chodí na hodiny tělesné výchovy," dodala Rousová.

Některé opravy už má kulturní dům za sebou. Jsou dokončeny stavební úpravy, které zamezí pronikání spodních vod do zdí. Promítací kabina byla přestavěna na šatny pro sportovce. Upraveno je i prostranství za kulturním domem, kde Všerubští za své vlastní peníze vybudovali hřiště s propustným povrchem, kolem jsou vysázené keře, dva stromy a postavena zídka, aby byl zpevněný břeh.