„Myslím, že právě letošní školní rok bude pro naše žáky velmi zajímavý. Díky dotacím EU a podpoře Městyse Všeruby získají více než 200 nových knih a encyklopedií do školní knihovny a pravděpodobně zbudou peníze i na elektronické čtečky. Na všech čtrnácti žákovských počítačích a šesti tabletech dojde k instalaci nejnovější verze Windows10 a starším žákům se splní jejich velké přání – díky EU Výzvě 56, o kterou koncem dubna škola zažádala, se podívají do Anglie," řekla ředitelka školy Renata Reifová.

Kromě poznávání zajímavých míst Londýna a dalších částí Anglie se ve škole v Ilfracombe všerubští školáci zúčastní i výuky angličtiny vedené rodilým mluvčím a poznají také život anglických rodin.

Vedle těchto novinek se i letos děti mohou těšit na třídní soutěže, besídky, veřejná vystoupení, zájmové kroužky, divadelní představení, besedy a výlety, a pokud to počasí dovolí, i na oblíbené zahradní svačiny.

„Jsme malá škola a vedle individuálního přístupu ke každému žákovi se snažíme nabídnout dětem i co nejrozmanitější využití volného času. Těší nás, že k nám vedle našich „spádových dětí" začínají dojíždět i děti ze vzdálenějších míst, jako jsou Nová Ves, Kdyně a Prapořiště. Vzhledem k volné kapacitě školy to vítá i Městys Všeruby, a bude proto projednávat návrh na zavedení příspěvku na dopravu a stravné našich žáků," dodala Reifová.