Ve vedení obce stojí již čtyřiadvacet let čtyřiašedesátiletý Karel Němeček, který s největší pravděpodobností povede obec další čtyři roky.

„Ve Všepadlech dnes žije pětačtyřicet trvale přihlášených obyvatel. Z toho převážná většina starých lidí. Po revoluci nás bylo devadesát šest, ale počty se stále snižují. Mezi trvale přihlášenými jsou i mladí, kteří odešli do měst, škol a už tam zůstali, protože si tam našli práci. Domů se nevrátili vlastně žádní. Dnes je zde z celkového počtu dvaadvacet lidí v důchodu, což jsme vlastně všichni, kdo tady zůstali, " říká Němeček s tím, že mladé lidi to do malé vesničky, jakou Všepadly jsou, zřejmě nikdy příliš netáhlo.

„Nepamatuji se, že by se tu za posledních dvacet let postavil nový dům, ačkoliv místa by tu byla. Ve vzácných případech si někdo nějaký opravil."

Další raritou této obce je osmičlenné zastupitelstvo složené ze samých mužů, ačkoliv žen zde žije mnohem více.
„Muži tady umírají poměrně mladí. Když to vezmu po jednotlivých domech, většina se jich dožila jen málo přes šedesát. Ženy jsou zřejmě odolnější. Nejstarší občance, která před dvěma lety zemřela, bylo šestadevadesát let. Snad je to radonem, kterého tu máme opravdu dost. Většina místních mužů zemřela na rakovinu. Mému tatínkovi bylo například jen osmapadesát, když zemřel," vysvětluje Němeček.

Sudý počet zastupitelů prý všem už léta vyhovuje.
„Lidí, kteří byli a jsou ochotní pracovat v zastupitelstvu, je osm. Já jsme nechtěl nikoho vyškrtnout, tak je nás už třetí volební období osm a vyhovuje to. Za ta léta to nikdy žádný problém nepřineslo. Máme stejné názory a nikdy jsme se nedostali do patové situace. Lidé ve vesnici jdou dohromady, což je vidět i na obrovské volební účasti. I proto jsme kandidátku nechali stejnou, jako je už léta," vysvětluje Němeček s tím, že všem občanům Všepadel děkuje za důvěru.

Ačkoli zde žijí jen samí důchodci a obec řídí jedno z nejstarších zastupitelstev v republice, stále se zde modernizuje a buduje.
„Proběhla tady plynofikace. Při opravě silnice jsme vybudovali chodníky, obrubníky a vjezdy do domů. Opravili jsme obecní úřad, kde jsme si udělali zastřešenou terasu, kterou využíváme při pořádání akcí. Co potřebujeme, to si pořídíme, něco za pomoci dotací, něco z obecních peněz. Vlastníme dvaadvacet hektarů lesa, takže z toho máme také nějaké příjmy."