Ve Všekarech, kde nedávno slavili stoleté výročí sboru, si sobotním memoriálem připomnělivýznamné hasiče. „Memoriál a oslavy jsme uspořádali zvlášť. Dělat obě akce naráz, by bylo náročné,“ vysvětluje Josef Trhlík za pořádající sbor a dodává: „Oslavy byly pěkně postaru, se stříkačkou taženou koňmi. Tady se soutěží s moderní technikou. To by dohromady moc nešlo.“ S účastí sedmnácti družstev panovala v řadách hostitelů spokojenost. „Pokaždé tu bývá patnáct až dvacet týmů, takže jsme spokojeni,“ říká Trhlík.

„Přespolní“ mohli na oplátku ocenit výborné občerstvení s posezením ve velkém párty – stanu i příjemnou atmosféru soutěže, kdy povzbuzování soupeře potleskem bylo samozřejmostí. K dobré náladě přispěl i výtečný moderátor, zvlášť když k přípravě na základnu svolával Holýšovské prdelky, Křenovské andílky či jejich mužské protějšky, Křenovské ďábly. O zpestření se postarala také divačka, která se postavila tak blízko ´mašiny´, že se o chvíli později stala adeptkou na Miss mokré džíny.

Památku svých kamarádů a kolegů uctili účastí v soutěži i všekarští veteráni. „Je to vynikající čas na to, že jsme s touhle stříkačkou cvičili poprvé dneska,“ komentoval pak košař Ladislav Hirschl čas 31,28 s dosažený při prvním ze dvou pokusů.

Klání nabídlo i zajímavé srovnání úrovně požárního sportu ve třech zastoupených okresech Domažlicku, Plzni – jihu a Tachovsku. Z toho pohledu nejhůře dopadlo Domažlicko. Nejrychleji zvládli požární útok hasiči z Honezovic, kteří si domů kromě poháru a dalších cen odvezli i prémii v podobě dvacetikilového selátka.. ⋌(tau)

Výsledky – muži: 1. Honezovice 16:28 s, 2. Kostelec 16:34 s, 3. Ves Touškov 17:07 s.

Výsledky – ženy: 1. Kostelec 22:39 s, 2. Holýšov 23:03 s, 3. Křenovy 23:23 s.