Kompletní výměna parkovacích automatů v Domažlicích. Dosluhující a často poruchové parkovací automaty zmizí z ulic Domažlic.

„Stalo se mi opakovaně, že jsem na náměstí zaparkoval u automatu a když jsem si z něj chtěl koupit parkovací lístek, zjistil jsem, že je mimo provoz a já musel běžet přes půl náměstí jinam," stěžoval si řidič Petr Šťastný.

„Je to určitě nepříjemné, když řidič chce zakoupit lístek a zařízení nefunguje. Chystanou výměnou všech automatů by tento problém měl zmizet," říká místostarosta Zdeněk Novák (SPMD).

Vedení města už schválilo kupní smlouvu na pořízení nových přístrojů. Řidiči by je mohli začít využívat zřejmě už v květnu.

„Dodavatel, který vyhrál výběrové řízení poté, co městu nabídl nejnižší cenu, se navíc zavázal, že od nás odkoupí naše stávající automaty, které budeme vyřazovat," konstatoval Novák.

Domažlice za deset nových automatů zaplatí 1 025 000 korun bez DPH.

„Po odpočtu zůstatkové ceny deseti současných automatů zaplatíme 908 tisíc korun," dodal místostarosta Novák. Termín dodání nových automatů je 30. dubna.

S investicí do nákupu automatů počítalo vedení města již v rámci rozpočtového provizoria. Samotný rozpočet budou domažličtí zastupitelé schvalovat na březnovém jednání ve středu 30. března.

Placená veřejná parkoviště jsou v Domažlicích na náměstí Míru, v ulici Msgre. B. Staška (u Chodské rychty), na Chodském náměstí (plocha kolem památníku a část plochy před domem čp. 75), v ulici U Nemocnice (naproti Komerční bance) a v ulici Hruškova (vedle policie).

„Příjmy z parkovacích automatů za loňský rok byly 5 947 794 Kč," vyčíslila roční příjem poplatků za parkovací lístky Alena Kučerová, vedoucí finančního odboru domažlické radnice.