V úvodu této slavnosti se poutníci shromáždili v prostorách kostel sv. Anny na Tanaberku. Farář vše zahájil úvodní modlitbou a poté pronesl: „Myšlenku vytvořit křížovou cestu na Tanaberku už jsem měl hodně dávno, ale až letos se ji podařilo uskutečnit. A protože si Tanaberk letos v létě bude připomínat tři sta let výročí od vystavení tohoto barokního kostela, tak se to vlastně hodí.“

Následně farář Kratochvíl seznámil poutníky a tím, jak křížová cesta vznikala, a jmenoval a poděkoval těm, kteří mu s výrobou, přípravou a umístěním jednotlivých zastavení křížové cesty pomáhali.

Všech čtrnáct zastavení křížové cesty jsou opracované různě velké kameny zasazených do krajiny při příjezdové cestě k Tanaberku, na kterých je nalepena dlaždice s příslušným nápisem. Poté se všichni odebrali ven z kostela a prošli v průvodu a za zpěvu písně ke křížové cestě jednotlivá zastavení a pan farář je každé zvlášť posvětil. V přilehlém prostoru Tanaberku bylo poté připraveno občerstvení spojené i s opékáním vuřtů a přátelským posezením.

Nehoda u Trhanova.
Řidička usnula za volantem