Tobogánek, brouzdaliště i vodopád ze zdi jsou nová lákadla, která si už v neděli po desáté hodině dopolední budou moci vyzkoušet první návštěvníci přestavěné a rozšířené dětské části domažlického plaveckého bazénu, určené pro nejmenší příznivce vodních radovánek od jednoho roku do 12 let, která nese název Dětský svět.

„Nové atrakce nemají v širokém okolí konkurenci,“ zve k návštěvě ředitel bazénu Jiří Houška. Novotou zářící sociální zázemí bude v lednu obohaceno i o místo pro přebalování batolat a kojenců a pro uložení osobních věcí.

„Hned po slavnostním zahájení provozu v neděli 2. ledna od 10 hodin bude otevřeno pro veřejnost,“ uvedl ředitel Houška a dodal: „Děti budou mít vstup zdarma. Připomínám, že musí mít plavky a že je nutný doprovod rodičů .“


Oproti dřívějšímu ´malému´ bazénu se využitelná plocha pro návštěvníky rekonstrukcí zdvojnásobila. Po obvodu Dětského světa jsou vyhřívané lavice. Nová technologie vytvořila pro dětský bazén samostatný vodní okruh. Ocelové trubky nahradily plastové.

„Novinkou je i příruční sklad pro pomůcky pro kurzy „plavání“ malých dětí, které opět zahajujeme 3. ledna,“ řekl Houška. Pro příchod do dětské části budou návštěvníci využívat stávající šatny pro dospělé.

„Prosíme veřejnost o trpělivost. Modernizace šaten přijde na řadu v další etapě rekonstrukčních prací,“ nastínil ředitel bazénu další renovační plány. Součástí letošních změn byla výměna technologie na úpravu vody pro celý plavecký bazén.

Nyní jí zajišťují moderní UV lampy za využití výpočetní techniky, která zcela vylučuje chybu lidského faktoru.