Získal 3331 preferenčních hlasů, které ho v rámci volebního výsledku ODS v kraji sice vynesly na druhé místo za Jiřího Pospíšila, ale strana za region získala jen jediný mandát, a tak se Vilímec musí po sedmi letech se Sněmovnou rozloučit.

„Pokud budu i nadále působit v politice, tak jedině prostřednictvím strany, kterou jsem zakládal. Pro mě žádná jiná alternativa nepřipadá v úvahu, a to ani na komunální úrovni," říká Vilímec.

Své síly napne ke komunálním volbám, které se konají za rok.

„Buď ve Kdyni volby s ODS vyhrajeme, nebo ne, ale určitě před nimi nebudu ze sebe dělat nezávislého, to je pro mě nepřijatelná alternativa."

Vilímec působí ve Kdyni jako místostarosta. Po případném úspěchu ODS v komunálních volbách za rok by mohl pomýšlet i na křeslo tamního starosty, které od roku 1990 drží jeho stranický kolega Jan Löffelmann.

Kdyně: ODS vítězství zopakovat nedokázala

Kdyně po dlouhá léta byla městem, kde volby s přehledem vyhrávala ODS. Silnou podporu ve svém městě získával Vladislav Vilímec, jak v komunálních, tak i v krajských a sněmovních volbách. I když nyní ve Kdyni pro ODS hlasovalo 469 lidí, a získala tak 19,8% hlasů, což je ve srovnání s republikovým výsledkem (7,7%) extrémní úspěch, na celkové vítězství ve městě to nestačilo. Stranu porazila sociální demokracie s 525 hlasy (22,1%). I ta si ale v porovnání se sněmovními volbami v roce 2010 pohoršila. Tehdy ji volilo 587 lidí. ODS získala před třemi lety podporu 719 voličů.