Dobrovolní hasiči z Poběžovic odstranili v pondělí v pět hodin ráno strom, který padl na vozovku za Drahotínem ve směru na Poběžovice, před desátou hodinou večerní pak poběžovičtí a drahotínští hasiči likvidovali ještě několik popadaných stromů v okolí obou obcí. Po sedmé hodině večerní zase Bělští hasiči odklidili strom ze silnice mezi obcemi Smolov a Rybník.

V osm večer pak u České Kubice větrem zlomený strom zastavil provoz na mezinárodní trati. Hasiči z Domažlic došli od nádraží k místu události pěšky a po necelé čtvrthodině trať zprovoznili. Následující den v pět hodin ráno však padlo na tuto trať (a na silnici) opět u České Kubice několik dalších stromů, o které se tentokrát postarali dobrovolní hasiči z Folmavy. Provoz na trati byl zastaven jen na několik minut.

Do úterního svítání pak ještě měli napilno hasiči z Poběžovic, kteří odstranili strom z vozovky u Vranova, hasiči z Klenčí, kteří tak učinili u svého městyse, a nakonec hasiči z Domažlic a Folmavy, kteří zlikvidovali strom, jenž padl na silnici opět u Kubice.