Zhruba od pěti hodin ráno včera hasiči po celém Plzeňském kraji likvidovali následky silného větru.
„Během prvních třech hodin vyjeli asi k patnácti událostem tohoto charakteru. Na mnoha místech v kraji popadané stromy zablokovaly silnice. V důsledku těchto událostí nedošlo naštěstí k žádnému zranění a škodám," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Na Domažlicku zasahovali hasiči ráno hned dvakrát, a to ve Kdyni a u Hostouně.
„Na Hostouňsku padl strom přes cestu a omezil dopravu. Než hasiči odklidili padlý strom, musel čekat i linkový autobus," pokračuje Jakoubková.

Ve Kdyni spadl strom u místního koupaliště.
„Nestalo se nic vážného. Jsem nesmírně rád, že jsme zlikvidovali tři vzrostlé a extrémně nebezpečné stromy na kdyňském náměstí. V takovém větru, jako byl včera, mohly snadno spadnout a někoho zranit," řekl starosta Kdyně Jan Löffelmann.

Vítr neudělal ani žádnou velkou škodu v lesích. Zaměstnanci Domažlických městských lesů objížděli revír a přinášeli celkem pozitivní zprávy.

„Mám nahlášeny pouze jednotlivé vývraty, nikoliv plošné. Například kolem Babylonu na obnažených stěnách bylo několik spadaných stromů," uvedl během dopoledne ředitel Domažlických městských lesů Jan Benda.

Vítr nás bude trápit až do víkendu. Podle Jana Sulana z plzeňského pracoviště hydrometeorologického ústavu se vítr zmírní až s ochlazením.

„Včera vítr v nížinách dosahoval v nárazech až 90 kilometrů v hodině. Dnes by měl být trochu slabší, a to do 70 kilometrů v hodině. Opět ale zesílí v noci ze čtvrtka na pátek. Nepřekoná však včerejší nárazy. Na příští dny proto zatím nebyla vydána výstraha. Zmírnit by měl až s ochlazením, které nás čeká o víkendu."