Silný vítr, který doprovázel ranní sobotní bouřku, zaměstnal na celé dopoledne nejen hasiče, ale také cestáře.

Jeho důsledkem zůstaly na mnoha cestách ležet velké ulámané větve či celé stromy.

Vzrostlý a zcela zdravý strom zlomil vítr ve Filipově Hoře.

Silnice vedoucí z Pelechů do Filipovy Hory byla neprůjezdná do 10 hodin dopoledne, dokud se silničářům nepodařilo silný kmen rozřezat a ze silnice odstranit.

„Hned ráno jsme byli likvidovat strom přes cestu mezi Vidicemi a Mířkovem. Teď to doděláme tady a hasiči nám hlásili, že je nějaká překážka na silnici mezi Stráží a Pasečnicí. Vítr dokázal rozštípat úplně zdravé a silné stromy. Je jich škoda, ale důležité je, že se nikomu nic nestalo. Dneska budeme mít určitě napilno,“ řekl Jiří Nový, pracovník SÚS Domažlice, kterého jsme s jeho kolegou zastihli při likvidaci padlého stromu na silnici mezi Pelechy a Filipovou Horou.

Podle řídícího důstojníka Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Františka Balouna nebyla situace na Domažlicku tak dramatická a obešla se bez větších komplikací.

„Domažlicko na tom nebylo tak zle jako například Tachovsko a Klatovsko. Na Domažlicku se jednalo převážně o spadané stromy a větve. Někde musela být přerušena i dodávka elektrické energie, aby mohly být odstraněny větve nebo stromy zavěšené do drátů,“ uvedl Baloun.