„Před podpisem smlouvy byla vyzvána, aby doložila originály nebo ověřené kopie dokladů podle zákona o veřejných zakázkách, aby smlouva mohla být podepsána – doklady o kvalifikaci a doklady o skutečných majitelích firmy. Společnost je nedoložila, a když byla urgována, sdělila nám, že z kapacitních důvodů o tuto zakázku již nemají zájem a odstupují od ní,“ konstatoval domažlický místostarosta Zdeněk Novák (SPMD).

„Za této situace nám nezbylo nic jiného, než DSP-Domažlický stavební podnik vyloučit z další účasti v zadávacím řízení a tuto zakázku jsme se rozhodli přidělit druhému v pořadí, který splňuje všechny podmínky zadávacího řízení, a tím je společnost Lesní stavby, s.r.o.,“ uvedl Novák.

Kriminalisté uzavřeli vyšetřování srpnové vážné nehody s pěti zraněnými.
Kriminalisté za těžkou nehodu stíhají traktoristu

S ohledem na tuto změnu dojde zřejmě k menšímu posunutí zahájení stavby. Staveniště se podle původních záměrů mělo firmě předávat 1. března.

Změna stavební firmy přinese vyšší náklady. „Narostou o zhruba 1 milion korun. Stále je to však cena, která koresponduje s naším původním odhadem nákladů, dramaticky se tak stavba neprodraží,“ říká místostarosta.

Původně měly náklady činit zhruba 8 milionů Kč.

Město ubytovnu ve sportovním komplexu na Střelnici již nadále nechce.

Oprava obrubníků a květináčů.
V Klenčí vymění obrubníky i světla

V minulosti přinášela problémy s některými obyvateli. „Policisté tam jezdili ohledně narušování veřejného pořádku nebo občanského soužití nejméně v 35 případech. Většinou se jednalo o slovní napadení, fyzické napadení, rušení nočního klidu či slovní vyhrožování,“ konstatovala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Ubytovna byla uzavřena v září 2013.

Ve sportovním centru bude po chystané přestavbě padesátimetrová krytá atletická dráha s rozcvičištěm a také sál na karate.