V kategorii pro žáky osmých tříd zvítězila, a obhájila tak své prvenství z loňské kategorie sedmáků.

„V budoucnu bych chtěla studovat vysokou školu ekonomickou. Absolvoval ji můj bratr, a tak bych chtěla jít v jeho šlépějích," prozradila vítězka. Matematika je jedním z jejích nejoblíbenějších předmětů. „Mám ráda i tělocvik, češtinu a angličtinu," dodává Thao.

Mezi šesťáky došlo k situaci, kdy se o první místo díky stejnému bodovému zisku museli rozdělit Martina Volfíková z kolovečské školy a mrákovský Tomáš Procházka.

„Já jsem na matematické soutěži poprvé. Tento předmět mě baví, ale v budoucnu se jí věnovat nechci. Chtěla bych být učitelkou," popsala usměvavá vítězka. Ve škole ji baví angličtina a také ráda maluje. „Mám ráda sport, věnuji se volejbalu," popsala vítězka nejsilněji obsazené kategorie.

„Právě mezi šesťáky bylo do okresního kola přihlášeno 26 žáků. Bylo mezi nimi i nejvíce úspěšných řešitelů – plných 18. Nepamatuji se, že by to takhle úspěšně někdy v minulosti dopadlo," konstatoval Ivan Rybár, odborný garant soutěže.

„Je dobře, že žáci právě mladších ročníků projevují velký zájem o účast. Myslím, že i příklady měly být v této kategorii snazší, aby děti motivovaly a neodradily je od matematiky," uzavřel Ivan Rybár.

Výsledky:

Z8: 1. Thao Tranová, 2. Alena Osvaldová (obě GJŠB), 3. Aneta Hajznerová (ZŠ Koloveč)
Z7: 1. Jan František Porazil
(GJŠB), 2. Jan Borovička (ZŠ Komenského 17 Domažlice), 3. Linda Nguyenová (GJŠB)
Z6: : 1. – 2. Martina Volfová (ZŠ Koloveč) a Tomáš Procházka (ZŠ Mrákov), 3. Markéta Zedníková (ZŠ Holýšov)