Nadprůměrnou úroveň znalostí v anglickém jazyce potvrdil i v tomto týdnu vítězstvím v kategorii středoškoláků na okresní konverzační soutěži, kterou organizoval domažlický Dům dětí a mládeže Domino.
„Den dopředu jsme se trochu připravoval, snažil jsem si nahlas procvičit mluvení k několika tématům, ale nijak extra příprava to nebyla," usmíval se krátce po vyhlášení výsledků soutěže.

„Největší strach jsem měl z konverzace, kde je nutná rychlá reakce při rozhovoru s porotcem. Při něm jsem byl trochu nervózní," přiznal.

Angličtině se věnuje zhruba deset let. K jazykům ho v počátcích vedl tatínek, který velmi dobře ovládá němčinu a chtěl, aby se Josef věnoval právě jí.

„Já jsem ale inklinoval k angličtině. Začal jsem ji vnímat v šesti, sedmi letech. Postupně jsem koukal na filmy v původním znění, četl jsem titulky, někdy jsem jen odezíral. Tak jsem získal úplné základy. Ve škole jsem se začal jazyk učit od šesté třídy, kdy už jsem měl na čem stavět," zhodnotil student sexty osmiletého gymnázia.

Ve škole se angličtině věnuje během čtyř vyučovacích hodin týdně. Baví ho i matematika a výpočetní technika.

Angličtinu v cizí zemi využil prozatím v Německu. „Mým snem je ale cestovat do dalších zemí. Rád bych navštívil Velkou Británii a Spojené státy. Chtěl bych poznat všední život tamních lidí a taky metropole jako New York a San Francisco," plánuje.

Při svých budoucích cestách dá průchod i svému dalšímu koníčku – fotografování.

Prostřednictvím internetu a své schopnosti komunikovat v angličtině je ve spojení s přáteli z jiných zemí.
„Komunikuji s kamarády třeba z Dánska nebo USA," říká Josef.

V březnu Josefa čeká krajské kolo soutěže. Věří si, že by mohl zopakovat podobný úspěch jako v okresním kole? „Určitě budu bojovat, rád bych skončil alespoň mezi nejlepšími třemi," uzavírá.