Na čtvrtý ročník rybářských závodů se do Vlkanova sjelo šestadvacet závodníků. Počasí jim přálo a všude panovala výborná nálada.

„Dneska berou. Podařilo se mi už vytáhnout pět kaprů a jednoho lína. Na vítězství bude dnes potřeba nalovit nejméně čtyři metry ryb,“ uvedl během závodu rybář z Blížejova Václav Škarda. Úlovky nad čtyřicet centimetrů byly dávány do kádí a ty menší skončily zpět v rybníku. Pořadatelé byli s průběhem závodu spokojení.

„Ryby, které mají správnou míru, vypustíme do naší druhé nádrže. Je jich tam už kolem čtyř stovek. Před Vánoci dostane každá rodina z Vlkanova jednoho kapra a ostatní si budou moci koupit za symbolickou cenu,“ sdělil jeden z pořadatelů závodu Květoň Eidler.

Mezi muži se štěstí usmálo na Miroslava Huttu, který nalovil celkem 253 cm ryb. Mezi dětmi získal prvenství Josef Koch mladší s celkovým počtem 213 centimetrů. Jedinou soutěžící ženou byla Marie Hulová, která se mohla pochlubit 150 cm. Na háčcích končili převážně kapři. Na podzim chystají Vlkanovští ještě jedny rybářské závody.