Měla by totiž vyřešit problém, který trápí obec již dlouho – nedostatek prostoru pro pořádání kulturních a společenských akcí.

„Původně mělo víceúčelové zařízení stát z větší části na místě, kde se nyní nachází rybník, rozhodli jsme se ale, že ho vybudujeme o něco dál směrem na Horšovský Týn,“ vysvětlil místostarosta Blížejova Václav Němec.

„Máme tak větší pozemek a zařízení se tak dostane i blízko zástavbě a nezůstane tak na okraji. Navíc nenarušíme historický ráz obce,“ dodal Němec s tím, že obec již dokončila výkupy pozemků a má připravenou projektovou dokumentaci.

„V letošním roce budeme žádat o dotace na stavbu zařízení. Žádáme ale také o finance na rekonstrukci školy, takže uvidíme, jak se nám povede. Každopádně i bez dotací bychom se do stavby pustili a rozdělili ji do několika etap,“ řekl místostarosta.

Nové víceúčelové zařízení by mělo nabídnout velkou tělocvičnu pro různé druhy sportu, přičemž by zároveň sloužila i jako sál pro nejrůznější plesy, zábavy, setkání i zasedání.

Komplex za padesát milionů korun by měl lákat i na zajímavé atrakce, jako například bowling, squash, posilovnu či restauraci.

V současné době nabízí Blížejovským největší prostor pro setkání místní hospoda, ve které je kolem padesáti až šedesáti míst k sezení. V posledních letech se však díky vybudování desítek čtyřdomků v obci počet obyvatel Blížejova zvýšil o několik stovek obyvatel a pohostinství je tedy pro obec s více než devíti sty obyvateli zcela nedostačující.

Větší kulturní akce jsou tak Blížejovští nuceni pořádat v Milavčích. To podle starosty Jiřího Červenky nejen brzdí společenský život v obci, ale přináší i řadu komplikací se zajišťováním autobusu a přepravou obyvatel.