Za posledních čtrnáct dní se počty hospitalizovaných v Domažlicích příliš nezměnily. V nemocnici se léčí stále deset až sedmnáct pacientů s covidem. Mluvčí uvedl, že mezi hospitalizovanými z devadesáti procent převažují neočkovaní, přičemž z pacientů s těžkým průběhem covidu nebyl očkovaný nikdo.

Mezi hospitalizovanými s očkováním, leží v nemocnici zpravidla pacienti s dalšími chronickými potížemi, které se zhoršily v kombinaci s infekcí SARS-CoV2.

Hospitalizace podle Kokošky trvá u očkovaných lidí asi dva až tři dny. „U neočkovaných pacientů je pobyt v nemocnici delší,“ upozornil mluvčí.

Z pátrání po seniorovi.
Pátrání po seniorovi: Vyčerpaného muže našli na samotě u Květkovic

V Domažlicích byla nyní zřízena dvě covidová lůžková oddělení. Pokud bude potřeba, navýší nemocnice kapacity lůžek, stejně jako to udělala na jaře letošního roku. Zdravotnický personál je pod velkým tlakem, přibývají zájemci o očkování, péče o covidové pacienty je náročnější, onemocnění v řadách personálu také situaci nezlehčuje. I proto vedení nemocnice požádalo o pomoc armádu. Už v úterý nastoupí tři vojáci. „Ve svém volném čase pomáhají i studenti zdravotnických škol,“ děkuje Kokoška.

Zájem o očkování v listopadu vzrostl. Lidé se očkují poprvé nebo se nechávají očkovat třetí posilovací dávkou. „Věříme, že očkování pomáhá a do budoucna pomůže ještě více,“ dodal mluvčí.