Po dvou rolích v německé válečné trilogii Višňová královna si jí všiml režisér Zdeněk Troška, který ji obsadil hned do několika svých projektů. Naposledy ztvárnila roli dvorní dámy v pohádce Nejkrásnější hádanka. Herečka navštěvuje a baví děti z mateřských škol i na Domažlicku.

Jak si práci s dětmi užíváte?

Moc mě to baví, je to pro mě něco nového a odnáším si spoustu inspirace do práce. S dětmi zpívám, tancuji, dávám jim hádanky. Nutím je přemýšlet a pohybovat se. Některým dětem často chybí smysl pro pohyb, zvykají si sedět u televize nebo počítače a rostou z nich peciválové. Další věc je vedení. V některých školkách vychovatelky ani nedovolily, aby se mnou děti tancovaly s tím, že by se mohly uhodit. V tomto směru si domažlické školky zaslouží pochvalu.

Čím vás děti nejvíce překvapily?

Občas se mi stane, že za mnou přijde chlapeček, třeba i tříletý, a velice upřímně mi řekne „Já tě miluju,“. Jednou jsem také při tanečku ucítila dotek na stehně a museli jsme tahat z pod mé sukně za bačkorky chlapečka, který si mě chtěl vzít domů.

Jaká je spolupráce s režisérem Zdeňkem Troškou?

Skvělá, při práci je vždy veselý, usměvavý a příjemný a to je důležité. Svým humorem a milým slovem vám zvedne náladu, i když prší nebo mrze.

Jakou nejméně příjemnou věc si na vás vymyslel?

Když jsme točili Rusalku pro Státní operu v Praze, měli jsme scénu, kde víly romanticky tančí na lukách, tak mě nečekaně odvezl na plac, kde zrovna zakrývali sníh a rozsekávali led. Já jsem tam tedy v březnu hopsala v bažinách, sněhu a ledu bosá, jen ve spodním prádle a tenkém vílím hábitu.

Oplatila jste mu to nějak?

Ano, když mi Zdeněk půjčil svou bundu, abych se alespoň trochu zahřála. Odkládala jsem jí na travnatý drn a na konci natáčení už byla plná mravenců. Tak jsem ji Zděňkovi vrátila a jen pozorovala, jak se začíná drbat ve vlasech, vousech a po celém těle.

Jak se těšíte na roli v Troškově nové pohádce Čertova nevěsta?

Moc se těším, natáčení pohádek je příjemnější než třeba válečné drama. Navíc půjde o krásnou a klasickou pohádku od Boženy Němcové, ale svoji roli prozrazovat nebudu. Je to překvapení a zároveň i pověrčivost herců, štěstí by se nemělo zakřiknout, dokud není hotovo.