O prevenci na veřejných místech se tak postarali hned v několika městech. Například ve Staňkově, kde si vzali na paškál nejenom autobusové zastávky. Členové Sboru dobrovolných hasičů Staňkov se postarali o zastávky ve Staňkově, Ohučově, Vránově a Krchlebech. Nevynechali ale ani čekárnu na nádraží, zdravotní středisko, dům s pečovatelskou službou či bankomaty, lavičky a zábradlí na lávkách mostu. Zkrátka veřejná místa, kde riziko nákazy může být vysoké.

Interiéry pivovaru a pivnice. Foto: Městský pivovar Domažlice
Práce v pivovaru se nezastavují

Podobně postupovali i dobrovolní hasiči v Holýšově. Tam mezi prostory, které si zasluhují zvýšenou pozornost z hlediska prevence proti nákaze, zahrnuli i dětská hřiště, skluzavky, jednotlivé herní prvky a lavičky.

Pozadu nezůstali ani v Horšovském Týně. Tady vydezinfikovali dětská hřiště v ulicích ČSLA, Vančurova a v Semošicích. Podobně ošetřili i lavičky na náměstí Republiky, posezení a autobusové zastávky jak ve městě Horšovský Týn, tak i v přilehlých částech - Semošice, Podrážnice, Borovice, Věrov, Lazce, Horní Metelsko, Dolní Metelsko, Horšov, Tasnovice, Oplotec, Kocourov a Hašov. Hasiči ale nevynechali ani jiná exponovaná místa, a to zábradlí u lékárny a lékařských zařízení, parčík Nabburg, okolí pošty a bankomatů a na závěr si nechali i vyhlídkovou rozhlednu na Šibeníku.